Pieczęć i podpis kwalifikowany

Z całą pewnością warto skorzystać z przyszłościowych oraz funkcjonalnych rozwiązań, które ułatwiają nam załatwienie wielu spraw, przykładowo związanych z prowadzeniem firmy. Dlatego też takim dużym zainteresowaniem cieszy się pieczec elektroniczna poznań, która pozwala na liczne pieczętowanie dokumentów przez osoby prawne, a więc na przykład spółki z ograniczoną odpowiedzialnością czy również instytucje publiczne.
Pieczęć elektroniczna – na co zwrócić uwagę?
Trzeba wyjaśnić, że podpis elektroniczny poznań, jak także pieczęć to rozwiązania nowoczesne, które znacząco ułatwiają a także przyspieszają transformację cyfrową w firmie.

Należy jednakże pamiętać o tym, że podpis elektroniczny przeznaczony jest dla osób fizycznych, natomiast pieczęć elektroniczna jest przeznaczona dla osób prawnych, a zatem np reprezentujących firmę, spółkę czy także korporacją. Dzięki wyrobieniu podpisu elektronicznego możemy zawierać umowy zdalnie, szybko, dlatego jest to duża korzyść. Należy pamiętać o tym, że podpis kwalifikowany poznań może być uzyskany w bardzo szybki sposób, dzięki certyfikowanej video weryfikacji tożsamości. Dzięki temu korzystając z takiej platformy, które pozwala nam korzystanie z takiego podpisu elektronicznego możemy podpisywać dokumenty, a następnie przesyłać je do kolejnych ludzi, którzy również mogą posłużyć się podpisem kwalifikowanym. Przy tym, to my zdecydujemy, kto opłaci kolejne podpisy. Należy wspomnieć też o tym, że podpis elektroniczny jest uznawany w całej Unii Europejskiej, a zatem zgodny z panującymi przepisami.

Zobacz: podpis elektroniczny poznań.